اجرای دوره های آموزشی

پژوهشکده ارزیابی کیفیت و سامانه های مدیریت در راستای اهداف پژوهشگاه استاندارد، نیازهای سازمان ملی استاندارد و برای ارتقا سطح آگاهی و دانش مخاطبان، با توجه به 4 ویژگی اساسی شایستگی کارکنان شامل آموزش، تجربه، تحصیلات و مهارت برنامه ریزی شده است. موضوعات اصلی آموزش های پژوهشکده ارزیابی کیفیت و سامانه های مدیریت شامل ارزیابی انطباق ، تعالی سازمان، دوره های مختلف سیستم های مدیریت کیفیت، استمرار کسب و کار و مدیریت انرژی است. برگزاری دوره های آموزشی در پژوهشکده به روشهای زیر انجام می شود:

 • طبق تقویم آموزشی پیشنهادی: مکان برگزاری این دوره ها در پژوهشکده است. افراد متقاضی از طریق سامانه دفتر آموزش و تحصیلات تکمیلی پژوهشکده استاندارد در دوره مشخص و تاریخ معین شده در برنامه، ثبت نام می نماید.
 • بر اساس دوره های پیشنهادی افرادحقیقی: افراد متقاضی برون سازمان می توانند از طریق درخواست کتبی، دوره های آموزشی مورد نظر خود را اعلام کنند. دوره های آموزشی می تواند درتاریخ و محل پیشنهادی ایشان و یا در محل پژوهشکده برگزار گردد.
 • بر اساس دوره های پیشنهادی سازمانها ، ارگانها و اشخاص حقوقی: این سازمانهای می توانند دوره های پیشنهادی خود را اعلام نمایند ، پس از بررسی در پژوهشکده و در صورت توافق طرفین، دوره آموزشی در محل سازمان متقاضی یا محل مورد توافق دیگر، توسط بخش آموزش پژوهشکده برگزار می گردد.
لیست دوره های آموزشی
شرایط ثبت نام
شرایط ثبت نام در دوره های آموزشی پژوهشکده ارزیابی کیفیت و سامانه های مدیریت:
 • ظرفیت هر دوره محدود است، لذا اولویت با افرادی است که زودتر ثبت نام می کنند.
 • مبلغ اعلام شده برای ثبت نام هر دوره شامل : حضور در دوره، بسته آموزشی، پذیرایی و صدور گواهی نامه حضور خواهد بود.
 • گواهینامه شرکت کنندگان از سوی پژوهشگاه استاندارد صادر می گردد.
 • در صورت انصراف از دوره وجه واریزی برگردانده نمی شود، بلکه تنها می توان وجه را به دوره دیگری انتقال داد.
 • نتایج نظر سنجی هر دوره از طریق سایتQMSI.IR اعلام می شود.
مراحل ثبت نام
 1. ورود به سایت "آموزش و تحصیلات تکمیلی پژوهشگاه استاندارد" به آدرس : http://training.standard.ac.ir
 2. ورود به بخش اعضاء: جهت ورود به بخش اعضا ابتدا باید یک آدرس ایمیل معتبر و رمز عبوری را که مربوط به ایمیل شخصی یا کاریتان می باشد و به طور روزمره از آن استفاده می کنید، وارد نمایید و روی گزینه ثبت نام کلیک کنید.
 3. پس از ورود به این بخش تمام فیلدهای مشخص شده (ستاره دار) را تکمیل نمایید. در صورتیکه فیلدی تکمیل نشود، در مراحل تایید با مشکل مواجه خواهید شد.
 4. پس از تایید ایمیل شما، پیام خوش آمد گویی از طرف مدیریت سایت به ایمیل شما ارسال می گردد. با تایید این پیام در ایمیل شخصیتان، قابلیت ورود به سایت با همان آدرس و رمز ایمیل برایتان به وجود خواهد آمد.
 5. در مراجعات بعدی به سایت، پس از وارد کردن ایمیل و رمز عبور خود روی گزینه ورود به بخش اعضا کلیک نمایید تا وارد پروفایل شخصی خود شوید. در قسمت ثبت نام دوره ها، از روی تب دوره ها وکارگاه های آموزشی، دوره موردنظر خود را مشخص و انتخاب نمایید که در این صورت گزینه ثبت نام در دوره به صورت فعال در صفحه وجود دارد. پس از تایید و کلیک روی این گزینه، مجددا صفحه ای شامل اطلاعات دوره و اطلاعات شخصی شما باز می شود. در قسمت انتهای صفحه سه کادر با اطلا عات زیر وجود دارد:
  - تایید اطلاعات و ارسال معرفی نامه (مر بوط به همکاران ادارات استاندارد استان ها، همکاران پژوهشگاه و سازمان استاندارد)
  - تایید اطلاعات و پرداخت هزینه (شرکت کنندگان برون سازمانی)
  - اصلاح اطلاعات پروفایل
 6. برای همکاران، پس از انتخاب کادر اول (تایید اطلاعات و ارسال معرفی نامه) در دوره انتخابی، ستون مربوط به معرفی نامه فعال می شود. پس از کلیک بر روی معرفی نامه، صفحه ای باز می شود که باید فایل معرفی نامه رابه صورت zip شده در قسمت مورد نظر بارگذاری کرده و ارسال نمایند.
 7. برای شرکت کنندگان برون سازمانی و از طریق انتخاب کادر دوم، تایید اطلاعات و تصویر فیش واریز وجه از طریق همین سایت، حداکثر 5 روز کاری قبل از شروع دوره انجام می پذیرد.
 8. قبل از برگزاری دوره از طریق مدیریت سایت، اطلاعات و معرفی نامه یا فیش ارسالی بررسی و در صورت تایید، ثبت نام نهایی شده و از طریق مسول آموزش پژوهشکده به اطلاع شرکت کننده می رسد.
 9. شرکت کنندگان موظفند اصل فیش واریزی را حداکثر تاروز اول دوره آموزشی به مسول آموزش پژوهشکده تحویل دهند.
 10. شرکت کنندگان باید پس از پایان دوره در قسمت سابقه دوره، بر گزینه "نظر سنجی دوره گذرانده شده" کلیک کرده و فرم را تکمیل نمایند.
خاطرنشان می سازد به دلیل صدور گواهینامه توسط سیستم (سامانه ثبت نام)، در صورت عدم رعایت مراحل ثبت نام اختلال در روند صدور ایجاد شده و گواهینامه صادر نمی گردد.